CO TO JEST NARODOWY PROGRAM ROZWOJU JUNIORÓW


Golf  Park Mikołów przystąpił do narodowego programu rozwoju Juniorów
Golf Park Mikołów przystąpił do narodowego programu rozwoju Juniorów

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU JUNIORÓW

 

Narodowy Program Rozwoju Juniorów prowadzony jest w sekcjach juniorskich wybranych klubów zrzeszonych w Polskim Związku Golfa.

 

Co roku nowe kluby dołączają do programu. Klub Golf Park Mikołów został wprowadzony do programu.

 

Szefem programu na Polskę jest PRO Filip Naglak i PRO Mike O’Brien.Pan Filip Naglak został głównym opiekunem naszej grupy juniorów.

 

Szefem programu rozwoju juniorów i odpowiedzialnym za szkolenia został instruktor Marek Jelonek ( prowadzenie zajęć dzieci starszych). Wyszkoleniem dzieci młodszych będzie zajmowała się instruktorka golfa Katarzyna Szczyrba.

Program zostanie uruchomiony w sezonie 2017

Narodowy program rozwoju wdrożył do klubu Grzegorz

 

Częste pytania 

 

1. Kto może prowadzić zajęcia w ramach Narodowego Programu Rozwoju Juniorów?
Zgodnie z założeniami zajęcia w ramach programu mogą prowadzić instruktorzy PGA Polska – organizacji zrzeszającej wykwalifikowanych instruktorów golfa.

 

2. Ile kosztuje udział w programie?
Udział jest bezpłatny, jednak trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami, związanymi z zakupem materiałów programu tj. dzienniczków treningowych, opasek i zawieszek odzwierciedlających osiągnięty poziom sportowy. Inne opłaty, jakie należy ponieść związane są z przystąpieniem do sekcji juniorskiej w danym klubie. Ceny szkolenia dla członków sekcji są ustalane indywidualnie przez kluby. Na wielu polach golfowych juniorzy zwolnieni są z opłaty za grę lub mogą uprawiać golfa na bardzo preferencyjnych warunkach.

 

 

3. W jakim wieku można przystąpić do programu?
Program adresowany jest do dzieci i młodzieży niezależnie od wieku. Przygodę z golfem można rozpocząć już od trzeciego roku życia. Do szóstego roku życia dzieci uczestniczą w zajęciach „aktywny start”, mających głównie ogólnorozwojowy charakter. W późniejszym etapie dzieci zaczynają nabywać umiejętności specjalistyczne – golfowe.

 

 

4. Jak zamówić dzienniczki treningowe, zawieszki i opaski – materiały Narodowego Programu Rozwoju Juniorów?
Dzienniczki treningowe, zawieszki i opaski produkowane są przez Polski Związek Golfa, na zamówienie trenerów w danym klubie. Zamówienia należy składać poprzez trenera prowadzącego szkolenie.