Skip to content Skip to footer

Pole golfowe Golf Park Mikołów powstało z pasji i miłości do Golfa. Zaprojektowane przez pierwszego Prezydenta Bogdana Uliasza i zbudowane społeczną pracą członków stowarzyszenia. Położone jest w pięknej okolicy Mikołowa na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Kolekcje siedliskowe ogrodu rozdzielane są farway’ami pola golfowego. 

Pole ma charakter parkowy, a szata roślinna pomiędzy dołkami została zaprojektowana przez arch. krajobrazu Martę Hirsz dzięki czemu nasze pole jest unikatowe pod każdym  względem.

Pole PAR 72 w układzie dwóch klasycznych “dziewiątek”, startujących i kończących się przy domku klubowym (2 x PAR 3, 2 x PAR 5 i 4 x PAR 4).

Zostało tak zaprojektowane, aby dać frajdę zarówno zaawansowanym jak i początkującym golfistom.

Pierwsze dołki pozwalają spokojnie wejść w grę, jednak trudność kolejnych rośnie, osiągając kulminację na 7 i 8 dołku pierwszej “dziewiątki”. Dołek nr 10 PAR 3 to 150 m grane przez staw i potem łatwa 11-stka – to typowy u nas układ. Na przemian łatwe i trudne dołki nie pozwalają na nudę. Nagradzają rozważnych, karzą ryzykantów. Zwieńczeniem jest dołek nr 17 PAR 5 o długości 560 m, a po nim krótka, bardzo techniczna 18-stka PAR 4 grana przez wodę. Pole jest pięknie położone, zasadzono już na nim wiele drzew, które oprócz soliterów tworzą parkowy charakter pola. Liczba bunkrów na polu jest niewielka, ale ukształtowanie terenu oraz 8 stawów uatrakcyjniają grę na naszym polu.

golfer hitting long shot with driver on course at beautiful sunset
Woman golfer cheering after a golf ball on a golf green
Golf ball on green grass ready to be struck on golf course background