Skip to content Skip to footer

SUKCES MARKA JELONKA NA MASTERS PZG 2023

     W Mistrzowskim Turnieju Polskiego Związku Golfa „XIX PZG Masters” wzięło udział 101 zawodników reprezentujących golfowe Kluby z Polski oraz z zagranicy.
Golf Park Mikołów reprezentowało dwóch zawodników: Janusz Stokłosa (Mistrz Klubu 2023) oraz Marek Jelonek (Kapitan Klubu). Turniej rozgrywany był przez trzy dni (29.09 – 1.10.) na polu golfowym Lisia Polana (Pomiechówek).
Pole golfowe Lisia Polana jest polem mistrzowskim. Przyznać trzeba, że zostało super przygotowane do tego turnieju. To pole charakteryzuje się długimi dołkami Par 4 i bardzo wymagającymi greenami.
Ogólnie można powiedzieć, że jest tak trudne jak jest urokliwe, a swój urok ma.
Na ten turniej szczególną uwagę poświecono na przygotowanie Greenów.
Można było usłyszeć, tu i ówdzie, wśród uczestników, że: pierwszego dnia usytuowanie dołków było wybitnie wymagające, nawet dla Mastersów ☺.
Miało to jednak swoje wytłumaczenie w gronie Organizatorów:
pierwszego dnia była słoneczna pogoda, zaś drugiego i trzeciego dnia prognozowano, że będzie wietrznie, deszczowo i chłodno.
W drugim i trzecim dniu usytuowanie dołków na Greenie miało być bardziej przyjazne. Czy tak było?
Z pewnością nie były usytuowane w tak wymagające miejscach, jak w pierwszym dniu, jednak przy prędkości ok. 9,5 do 10,0 i tak trzeba było wykazać się sporą wyobraźnią i subtelnością kontaktu z piłką.
Zakończyć to trzeba sformułowaniem: wszyscy mieli jednakowe warunki.
Jak zagrali nasi?
Nasz Mistrz, Janusz Stokłosa: 86, 83, 74; zaś Kapitan Marek Jelonek: 85, 85, 83.
Uczestnicy Masters PZG 2023 rywalizowali w różnych kategoriach. W jednej z nich (Stroke Play Netto, HCP 8,1 – 11) Marek Jelonek zajął 3 miejsce i otrzymał za to brązowy medal.
XIX PZG Masters był ostatnim w tym roku turniejem z cyklu „Mistrzowski”.
Miło, że nasz Klub miał na tym Turnieju  swoich Reprezentantów, tym bardziej, że nazwa Golf Park Mikołów wybrzmiała również podczas Ceremonii Medalowej.